De Arnhemse GroenLinks-fractie is verheugd over de visie die het college heeft gepresenteerd in haar nota ‘Sport en bewegen’. Raadslid Tobias de Groot: “Er worden veel goede punten in genoemd. Sport kan inderdaad een belangrijke rol vervullen als welzijnswerk, accommodaties kunnen en moeten beter benut worden en het is belangrijk dat meer kinderen gaan sporten”. De fractie herkent veel van haar eigen verkiezingsprogramma in de nota. Wel maakt ze zich zorgen over de mensen – en specifiek kinderen – die nu via de Arnhem Card sporten. “Het budget voor de Arnhem Card is nu al met €7 ton overschreden, maar korten op de Arnhem Card zou desastreus zijn. Het is van het grootste belang dat ook deze kinderen kunnen sporten”. De GroenLinks-fractie staat daarom positief tegenover de gepresenteerde startnota, maar hoopt dat in de uitwerking een manier gevonden wordt waarop de financiële problemen verholpen kunnen worden – zonder dat Arnhem Card-houders daar de dupe van worden.

In de startnotitie van het college worden een aantal zaken omschreven, onder andere de noodzaak van de ontwikkeling van nieuw beleid, de thema’s die aan bod zullen komen in de uiteindelijke nota en de wijze waarop vorm gegeven zal worden aan inspraak. Het uitgangspunt is dat bij de verdeling van de gelden meer zal worden gekeken naar de bijdrage van voornamelijk sportverenigingen aan het welzijn van de Arnhemse gemeenschap. Tobias de Groot: “GroenLinks ziet sporten als een heel belangrijk middel dat belangrijk is voor de gezondheid van mensen. Daarnaast kan het allerlei andere doelen dienen, zoals de saamhorigheid van burgers”. Het idee van sport als welzijnswerk is door GroenLinks dus enthousiast ontvangen. Zoals de fractie ook in haar verkiezingsprogramma heeft staan heeft sport een toegevoegde waarde voor het leefklimaat in de stad. “GroenLinks vindt het vooral ook belangrijk dat kinderen kennis kunnen maken met sport, bijvoorbeeld in hun wijk en op school”. De fractie heeft er vertrouwen in dat het college haar standpunt hierin deelt.

De nadruk ligt in de startnotitie sterk op sporten in verenigingsverband. Tobias: “GroenLinks heeft ook in haar verkiezingsprogramma staan dat bij investeringen in accommodaties voor verenigingen moet worden bekeken of en hoe deze optimaal kunnen worden benut. Het college geeft nu aan dat ook te willen gaan doen, dus dat juichen wij uiteraard van harte toe”. Als de notitie volgende week vastgesteld is door de raad, zal deze het uitgangspunt zijn voor een interactieve discussie met alle betrokkenen in de stad. De resultaten van die gesprekken zullen vervolgens verwerkt worden in een visienota ‘Sport en Bewegen’. Er is in de startnotitie ook toegezegd dat de raad jaarlijks een update zal ontvangen waarin ze wordt geïnformeerd over de stand van zaken met betrekking tot het sportbeleid. Tobias: “Daar zijn we erg blij mee, zodat we kunnen zien wat er daadwerkelijk gebeurt. De afgelopen jaren zijn we slecht geïnformeerd en dat moet nu echt beter”. De fractie hoopt tot slot in de visienota een goed doorkijkje te krijgen in wat de verschillende mogelijkheden allemaal gaan kosten, zodat goede afwegingen gemaakt kunnen worden.